Annesayfa (Homepage)
Taha Emre
Baglantilar (Linkler)
Kinama
Osmancik (Çorum)
Viyana (Avusturya)
Dügün fotograflari
Nisan fotograflari
Bali (Endonezya)
Singapur
Italya 1
Italya 2
Italya 3
Kahire (Misir)
Istanbul
Bursa
Ben kimim, neyim???
Gülmecelik (Jokes)
Bana yazinnnn ! . Contact me !
Viyana (Avusturya)

willkommen.jpg

stephandomme.jpg

Vi vi Viyana, yakop yakop Viyana...
Çocukluğumuzda söylediğimiz, ama niye söylediğimizi bilmediğimiz bu saçma tekerlemenin başrol kahramanı olan bu şehire gidişimizin asıl amacı orada yaşayan akrabalarımızın aniden karşılarına çıkıp akıllarını başlarından almaktı.... Ve aldık da :-P   İnanmayan varsa görüntüler elimizde ve izlemesi çok eğlenceli :))

viyana.jpg

Kuşbakışı Viyana... Ortada Tuna Nehri... Tuna Nehri deyince de akla hemen Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa ve o meşhur marş gelmez mi?
Tuna Nehri akmam diyor,
Etrâfımı yıkmam diyor,
Şânı büyük Osman Paşa,
Plevne’den çıkmam diyor.

tuna.jpg

Viyana'ya gider gitmez ilk olarak sevgili akrabalarımız bizi Tuna Nehri'ne götürüp orada boğmak istediler. Neyse ki Tuna Nehri biz öz be öz Gazi Osman Paşa torunlarını görünce yine "Akmam ve Şeyma ile Murat'ın saadetini yıkmam" dedi ve bu hunhar tuzaktan kurtulduk...

tunadaaskimla.jpg

Kurtuluşumuzu Tuna Nehri ile bir hatıra fotoğrafı çekinerek kutladık...

stephansdomme.jpg

Nehirde boğma planları suya düşünce bu sefer bizi Stephansdomme adlı kiliseye götürüp dinimizden çıkararak hem bu dünyamızı, hem de öteki taraftaki hayatımızı zindan etmeye çalıştılar. Akıllarınca bir taşla iki kuş vuracaklar. Ama yer mi Anadolu çocukları!!!

zavalliciklar.jpg

Biz tedbirimizi alarak kiliseye sağ ayağımızı atark girdik ve sürekli "bismillah, bismillah" diyerek dolaştık. Ama bizim gibi tedbirli veya şanslı olamayanlar da varmış. Resimde görüldüğü gibi Allah da onları taşa çevirmiş... Sen koru Yarabbim bizi...

canliheykel.jpg

Kilise planı da işe yaramayınca bizimkiler bu sefer Ortaçağ'dan kalma, Haçlı Seferleri'nden çıkma şövalyelerle anlaşmış. Eli kılıçlı şövalyeleri karşımızda görünce ilk önce ne yapacağımızı şaşırdık. Ama sonra kendimizi topladık ve bu komplodan da yırttık. Çakma şövalyeler sizi :)

dondurmagibiheykel.jpg

Planları işe yaramayınca bu sefer taktik değiştirip dostmuş(!) gibi davranmaya başladılar. "Heykelin önünde resminizi çekelim" teklif geldiğinde şaşırmadım değil. Ama niyetleri az sonra anlaşıldı! 

4heykel.jpg

Daha burda değil, az sonra! :)

bahce.jpg

Ha işte tam burda! Neymiş efendim, bu su şifalıymış, içenler ölümsüz olurmuş, falan filan... İçer mi Anadolu çocukları! :)

bekircan.jpg

Neyse ki dünyalar tatlısı, şirinlik abidesi yeğenimiz Bekircan bize herşeyi unutturdu. Komik ağız hareketleriyle bizi güldürdü, şirinlikler yaptı, şimdi ise yokluğuyla kendini özlettiriyor :(

 

Her şeye rağmen Viyana gezimiz çok güzeldi. Ama sanırım gezilecek daha birçok yeri vardı, fakat zamanımız yetmediği için gezemedik. Ne yapalım, belki bir gün bir sürpriz yapıp tekrar çıkar gideriz. Ama bu sefer mutlaka 3 kişi olarak...